Διοικητικό Συμβούλιο

 

 

Το διοικητικό συμβούλιο του Ειδικού Διαβαθμιδικού Συνδέσμου Νομού Αττικής αποτελείται από εξήντα (60) μέλη, εκ των οποίων τα είκοσι τέσσερα (24) εκλέγονται μεταξύ των αντιπεριφερειαρχών και των περιφερειακών συμβούλων από το περιφερειακό συμβούλιο και εκπροσωπούν την περιφέρεια και τα υπόλοιπα τριάντα έξι (36) ορίζονται από την περιφερειακή ένωση δήμων Αττικής μεταξύ των δημάρχων και δημοτικών συμβούλων των δήμων που είναι μέλη του εν λόγω συνδέσμου και εκπροσωπούν τους δήμους

 

Το διοικητικό συμβούλιο του περιφερειακού συνδέσμου ασκεί τις ακόλουθες αρμοδιότητες:

1) εγκρίνει το επιχειρησιακό σχέδιο μετά από εισήγηση της εκτελεστικής επιτροπής,

2) καθορίζει τις ετήσιες εισφορές των δήμων μελών του,

3) εγκρίνει τις οικονομικές καταστάσεις του συνδέσμου,

4) καταρτίζει τον κανονισμό λειτουργίας του,

5) ψηφίζει τον οργανισμό εσωτερικής υπηρεσίας και

6) γνωμοδοτεί σε δημόσιες αρχές ή αρμόδια όργανα όταν ζητούν τη γνώμη του.

 

Τα μέλη του Δ.Σ. του ΕΔΣΝΑ είναι τα ακόλουθα :

1. ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ Δ.Σ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ
2. ΑΓΓΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Δ.Σ. ΒΥΡΩΝΑ
3. ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟ Ν.Τ.
4. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟ Δ.Τ.
5. ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟ Κ.Τ.
6. ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ
7. ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Β.Τ.
8. ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
9. ΒΡΕΤΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΧΑΡΝΩΝ
10. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
11. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Β.Τ.
12. ΓΙΑΣΗΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΩΡΩΠΟΥ
13. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ «ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΕΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ»
14.  ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Κ.Τ.
15. ΖΟΡΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
16. ΘΕΟΔΩΤΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
17. ΘΕΟΧΑΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ
18. ΙΑΤΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ Δ.Σ. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ
19. ΚΑΚΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Δ.Σ. ΙΛΙΟΥ
20. ΚΑΡΠΕΤΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ Δ.Σ. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
21. ΚΑΤΡΙΒΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Δ.Τ.
22. ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ
23. ΚΙΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΡΩΠΙΑΣ
24. ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Β.Τ.
25. ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
26. ΚΡΙΚΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ.Σ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
27. ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ  ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΑΡΗΣ-ΒΟΥΛΑΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
28. ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Δ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
29. ΛΑΣΚΑΡΗ-ΚΡΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
30. ΛΕΩΤΣΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Δ.Τ.
31. ΛΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ
32. ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ ΑΛΕΞΗΣ Δ.Σ. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ
33. ΜΕΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
34. ΜΕΛΕΤΙΟΥ ΝΙΚΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ
35. ΜΙΧΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
36. ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
37. ΜΠΟΥΡΑΪΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Δ.Σ. ΦΥΛΗΣ
38. ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ
39. ΜΠΡΟΥΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ.Σ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ
40. ΝΙΚΗΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Δ.Σ. ΑΙΓΑΛΕΩ
41. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΟΣ ΗΛΙΑΣ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ»
42. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
43. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Κ.Τ.
44. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
45. ΠΑΠΠΟΥΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΦΥΛΗΣ
46. ΠΑΤΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
47. ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ Δ.Σ. ΣΠΑΤΩΝ - ΑΡΤΕΜΙΔΟΣ
48. ΣΙΜΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Δ.Σ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 
49. ΣΚΟΛΑΡΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Δ.Σ. ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ-ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
50. ΣΜΕΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ
51. ΣΟΦΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ.Σ. ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ
52. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Δ.Σ. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
53. ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΕΓΑΡΕΩΝ
54. ΣΧΙΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΕΡ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Δ.Τ.
55. ΤΣΙΩΤΑ ΜΑΙΡΗ Δ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
56. ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  Δ.Σ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
57. ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
58. ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Δ.Σ. Ν. ΙΩΝΙΑΣ
59. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Δ.Σ. ΙΛΙΟΥ
60. ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ Δ.Σ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
61. ΧΡΟΥΣΑΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

.